#Przejdź do treści strony
Pomoc w czytaniu:
Dom Pomocy Społecznej
Aktualności
 

Dzień otwarty DDP Sopot

Jak bezpiecznie pomóc seniorowi wstać, położyć się, wyjść na spacer oraz aktywnie spędzić czas. Tego wszystkiego dowiemy się podczas Dnia Otwartego Dziennego Domu Pobytu w sopockim DPS.

Dzienny Dom Pobytu przeznaczony jest dla osób niepełnosprawnych oraz w podeszłym wieku mieszkających w Sopocie.  To przyjazne seniorom miejsce, gdzie mogą miło i efektywnie spędzić czas. Dzienny Dom Pobytu to jednak miejsce wsparcia nie tylko dla osób przebywających w nim w ciągu dnia, ale także dla opiekunów seniorów oraz rodzin osób korzystających z usług placówki.

W pewnym wieku występują problemy na wielu płaszczyznach związanych ze zdrowiem czy odżywianiem. Dlatego dużą uwagę przykładamy do tego, aby niektóre metody wypracowane w dziennym domu przenosić na życie prywatne naszych uczestników zajęć, np. sposób komunikowania się, postępowania, poruszania się, czy odżywiania – mówi Magdalena Kowalczys, kierownik Dziennego Domu Pobytu w sopockim DPS. – Opiekunowie często działają intuicyjnie, co nierzadko powoduje, że  metody te nie sprawdzają się, w rezultacie czego wypalają się, denerwują i gdzieś ta cierpliwość się kończy. My chcemy temu zapobiec.

Jak bezpiecznie pomóc seniorowi wstać, położyć się, wyjść na spacer oraz aktywnie spędzić czas. Tego wszystkiego dowiemy się podczas Dnia Otwartego Dziennego Domu Pobytu w sopockim DPS.

Zapraszamy seniorów zainteresowanych naszym domem dziennym, a także ich opiekunów aby zobaczyli jak funkcjonujemy – mówi Kowalczys. – Planujemy spotkanie edukacyjne i warsztatowe aby nasi goście mogli pewnych rzeczy sami doświadczyć. O sposobach na łatwiejsze radzenie sobie z podopiecznym seniorem w domu opowie nasz fizjoterapeuta. Chcemy także zwrócić uwagę na potrzebę regularności posiłków u podopiecznych. Dla odwiedzających dostępny będzie punkt informacyjny. Jednym słowem chcemy zwrócić uwagę na podstawowe obszary kluczowe w opiece nad seniorem i pokazać, co zrobić, aby senior czuł się dobrze.

 Dzień Otwarty Dziennego Domu Pobytu odbędzie się 15 listopada w godzinach 10.00-12.00 w siedzibie przy ul. Mickiewicza 49. Dojazd autobusem 144. Informacje i zgłoszenia pod numerem telefonu (58) 551 23 18. Zapraszamy.