#Przejdź do treści strony Wersja dla niedowidzących
Pomoc w czytaniu:
Dom Pomocy Społecznej
Aktualności
 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

WALENTYNKI 2020

W dniu św. Walentego 14 lutego 2020r. w DPS odbyła się przemiła impreza walentynkowa. Przygotowany przez panią Beatę i panią Gosię koncert, w trakcie którego wszyscy mieszkańcy i pracownicy Domu mogli złożyć życzenia osobom, które lubią i kochają, dał nam wiele radości ze wspólnie przeżytych wzruszeń, a pięknie dobrane piosenki wykonywane przez znane duety wokalne wspaniale ilustrowały przemiłą atmosferę panującą w czasie uroczystości.

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

SOPOCKA RADA SENIORÓW

W dniu 11 lutego Sopocka Rada Seniorów spotkała się w naszym domu pomocy społecznej. Rozmawialiśmy o wyzwaniach, przed którymi stają opiekunowie osób przewlekle chorych. Na temat sytuacji seniorów na rynku nieruchomości wystąpienie przygotowali przedstawiciele Stowarzyszenia Pomorskiego Pośredników w Obrocie Nieruchomościami.

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Pozytywne podejście do opieki

11 lutego w Domu Pomocy Społecznej odbyły się drugie zajęcia z cyklu spotkań „Pozytywne podejście do opieki” z Panią Marleną Meyer. Uczestnicy aktywnie biorąc udział w warsztatach mogli „wejść” w skórę osób chorych na demencję dowiadując się jak osoby z Demencją widzą, zachowują się i dlaczego mogą być agresywne lub zagubione. Zapraszamy na kolejne Spotkanie, które odbędzie się 18 lutego o godz. 14 w Domu Pomocy Społecznej w Sopocie.

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Światowy Dzień Chorego

11 lutego 2020r. uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej  z okazji  XXVIII Światowego Dnia Chorego w Katedrze Oliwskiej. Msza połączona była z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO – święto chrześcijańskie obchodzone corocznie 11 lutego, ustanowione przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku w liście do przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia kardynała Fiorenza Angeliniego. Miało to miejsce w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na życie świętego papieża. Celem obchodów jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie, i zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby oraz dostrzeżenie tych, którzy zawodowo, bądź z potrzeby serca (jak rodziny czy wolontariusze) towarzyszą chorym i cierpiącym.

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Pozytywne podejście do opieki

Ruszyły szkolenia na temat demencji. 4 lutego2020r. Rozpoczęliśmy IV edycję szkoleń dla opiekunów rodzinnych osób chorych na demencję. Do grupy dołączyli przedstawiciele MOPS Sopot i PKPS Pomorskiego. Spotkania prowadzi gerontopedagog i trener w programie ,, Pozytywne podejście do opieki’’ Marlena Meyer. Szkolenia są bezpłatne. Zapraszamy wszystkich chętnych. Kolejne spotkania odbędą się 11 lutego, 18 lutego i 25 lutego o godzinie 14:00 w DPS Sopot.

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Warsztaty kulinarne

W  dniu 29 stycznia w Naszym Domu przeprowadziliśmy warsztaty kulinarne z udziałem naszego dietetyka Pani Karoliny Gorzkiewicz. Postanowiliśmy w środku kalendarzowej zimy przypomnieć trochę smaków i zapachów lata. Wspólnie z mieszkańcami przygotowaliśmy bio koktajle na bazie bogatych w kwasy omega 3 i błonnik pokarmowy mlek roślinnych. Królowały mleko migdałowe z fantastycznym aromatem słodkich migdałów, mleko owsiane z zapachem orzechów, a także mleko sojowe i ryżowe z aromatem wanilii.Nasze koktajle pachniały latem dzięki truskawkom, świeżej  mięcie i brzoskwiniom. Nasi mieszkańcy zadowoleni, kubki smakowe oszalały ze szczęścia… zwłaszcza, że nasze smakowitości były całkowicie bez dodatku cukru i innych substancji dodatkowych takich jak wzmacniacze smaku, zapachu czy barwy.

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Wernisaż fotografii

Po październikowej wyjazdowej sesji fotograficznej w Malborku nasi wolontariusze z Koła Fotografów przygotowali wernisaż swoich prac i zaprezentowali je mieszkańcom DPS.

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Pies najlepszym przyjacielem seniora

Mogliśmy się o tym przekonać w poniedziałek 27.01.2020r.. Emilka i Małgosia na co dzień są wolontariuszkami w Schronisku dla bezdomnych zwierząt „Promyk” w Gdańsku i postanowiły odwiedzić nas w towarzystwie czworonogów. Zarówno Bartuś, jak i Malwinek od razu skradli serca naszych mieszkańców. Możliwość głaskania, przytulania i zabawy z psami nie tylko wywołała uśmiechy na twarzach seniorów, ale również przywołała pozytywne wspomnienia na temat pupili, którymi kiedyś się opiekowali.

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

BEZPIECZNY SENIOR

Dnia 08.01.2020r. w Dziennym Domu Pobytu odbyło się kolejne spotkanie z policją pod hasłem „ Bezpieczny Senior”, poświęcone bezpieczeństwu na drodze.
Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali opaski odblaskowe dzięki którym czują się teraz bezpieczniej!

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Występ dzieci ze szkoły podstawowej nr 1 w Sopocie

Dnia 17 grudnia 2019r. do Domu Pomocy Społecznej przybyły cudowne dzieci ze szkoły podstawowej nr 1 w Sopocie z występem pt. „Wigilijny Wieczór”, który już całkowicie wprowadził nas magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia.
Serdecznie dziękujemy i zapraszamy częściej.

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Aktywny Dzień Babci i Dziadka

Pod takim hasłem zorganizowaliśmy 21 stycznia 2020r. dzień Babci i Dziadka. Wraz z naszymi super wolontariuszami stworzyliśmy bardzo sportowo-rekreacyjny dzień.
Mieszkańcy DPS i podopieczni DDP mogli uczestniczyć w fantastycznych konkurencjach sportowych dla Seniorów tj. dopasowanie kolorów, gra w piłkę, wyławianie rybek, rzuty lotkami do tarczy, przedmuchanie piłeczki słomką, podciąganie woreczków.
Super, super – takie właśnie komentarze słychać było po aktywnym dniu Babci i Dziadka.

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Spotkania na temat demencji.

Dom Pomocy Społecznej zaprasza na cykl bezpłatnych

spotkań z Marleną Meyer,

trenerką autorskiego programu Teepy Snow

„Pozytywne podejście do opieki” nad chorymi z demencją.

Zapraszamy wszystkich opiekunów, członków rodziny

opiekujących się chorymi z demencją.

Ruszamy w lutym, Zapraszamy!

Plan spotkań:

4 lutego godz. 14.00 – Demencja, otępienie czy Alzheimer? O co w tym wszystkim chodzi?

11 lutego Godz. 14.00 – Dlaczego ludzie robią, to co robią i czy mogą nie robić?

18 lutego Godz. 14.00 – Trudne sytuacje w opiece. Co wtedy?

25 lutego Godz. 14.00 – Model progresji w demencji, czyli co się zmieni.

 

Dom Pomocy Społecznej w Sopocie

Ul. Mickiewicza 49, 81-866 Sopot

tel. 58 551 23 18

Ilość miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

 

 

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Wystawa Fiolety, fiolety …

Fiolety, fiolety …

Wystawę Aleksandry Mieszkowskiej o nastrojach i zachwytach z podróży można podziwiać w Biblioteczce Domu Pomocy Społecznej w Sopocie.

 
 
 
 
 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Życzymy Wesołych Świąt

 

Cudownych Świąt Bożego Narodzenia

pachnących choinką, otulonych śniegiem,

spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze

oraz wszelkiej pomyślności  i sukcesów

w Nowym Roku 2020

życzy Dyrektor, Pracownicy

oraz Mieszkańcy

Domu Pomocy Społecznej w Sopocie

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Koncert Kolęd uczniów SP nr 7

W dniu dzisiejszym (16 grudnia 2019) mieszkańcy naszego domu mieli przyjemność gościć uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Sopocie, którzy wykonali wspaniały „Koncert Kolęd”.

Atmosfera niepowtarzalna. Bardzo dziękujemy.

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Mikołajki w DPS

HO,HO,HO i oto do naszego Domu Pomocy Społecznej przybył Mikołaj.

Mieszkańcy w tym dniu uczestniczyli w warsztatach świątecznych i wraz z Panią Dyrektor, personelem oraz wspaniałą młodzieżą z Liceum Autonomicznego w Sopocie stworzyli przepiękne dekoracje świąteczne.

Dziękujemy serdecznie wolontariuszom w nieocenionej pomocy i stworzeniu wspaniałej atmosfery.