#Przejdź do treści strony Wersja dla niedowidzących
Pomoc w czytaniu:

W sopockim Domu Pomocy Społecznej działalność rozpoczęło Koło Różańcowe

1 marca 2018

Wspólny różaniec na stałe zagościł w sopockim Domu Pomocy Społecznej. Inicjatywa jest efektem współpracy z Parafią św. Bernarda w Sopocie oraz proboszczem Krzysztofem Rybką.

Modlitwa z chorymi to nie tylko wsparcie ich w cierpieniu czy samotności.

 

To przygotowanie i wędrówka chorego – uważa Otylia Piechnik z Koła Różańcowego DPS przy parafii św. Bernarda w Sopocie. – Niektórzy kontynuują relacje z Panem Bogiem, inni je odświeżają. Ludzie modląc się do Maryi proszą o łaski. Potrafią dzięki temu przeżyć swoje niedołęstwo, starość, chorobę. Maryja w swoim różańcu umacnia tych ludzi.

 

Spotkania z Kołem Różańcowym DPS przy parafii św. Bernarda w Sopocie będą odbywać się regularnie w każdą środę o godz. 10:30 na terenie Domu Pomocy Społecznej przy ul. Mickiewicza 49.

 

Zapraszamy mieszkańców osiedla Mickiewicza do wspólnej modlitwy z naszymi podopiecznymi – zachęca Agnieszka Cysewska, dyrektor DPS i pomysłodawczyni różańca. – Kiedy patrzę na twarze naszych mieszkańców podczas modlitwy widzę, jak ważny to dla nich moment. Ci którzy zwykle mają problem z pamięcią czy mową, ożywiają się i przypominają sobie treść modlitwy. Wspólny różaniec to jedno z ważniejszych wydarzeń w naszym domu.