#Przejdź do treści strony Wersja dla niedowidzących
Pomoc w czytaniu:

Dyrektor DPS Agnieszka Cysewska prelegentką międzynarodowej konferencji

7 października 2019

Agnieszka Cysewska była jedną z prelegentek 22. Międzynarodowej Konferencji Opieki Długoterminowej w Toruniu. Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Sopocie opowiedziała tam m.in. o doświadczeniach z osobami cierpiącymi na choroby otępienne, testach przesiewowych prowadzonych pod kątem Alzheimera oraz organizacji kompleksowej opieki nad chorymi w DPS.
W wydaniu specjalnym kwartalnika Forum Opieki Długoterminowej MEDI można także przeczytać artykuł dyrektor Cysewskiej o wyzwaniach w prowadzeniu Domu Pomocy Społecznej.
Gościem specjalnym konferencji była Teepa Snow, czołowa rzeczniczka oraz pedagog działająca na rzecz osób żyjących z demencją na całym świecie.
Międzynarodowa Konferencja Opieki Długoterminowej to odpowiedz na potrzebę poszukiwania rozwiązań w zakresie opieki nad ludźmi niesamodzielnymi. Od 1998 roku w spotkaniach w Toruniu bierze udział ponad 1000 uczestników z ponad 30 krajów świata: dyrektorzy zarządzający instytutami opieki, przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na rzecz osób przewlekle chorych, a także reprezentanci nauki, lekarze, pielęgniarki i fizjoterapeuci.
To największe spotkanie liderów europejskiej opieki długoterminowej.