#Przejdź do treści strony Wersja dla niedowidzących
Pomoc w czytaniu:
Dom Pomocy Społecznej
Aktualności
 

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

16 sierpnia 2021

Z okazji obchodzonego 15 sierpnia Święta Matki Boskiej Zielnej, w piątek 13 sierpnia, uczestniczyliśmy w uroczystej mszy świętej i procesji.
Pergola ozdobiona białymi i żółtymi kwiatami. Na podwyższeniu figurka Matki Boskiej. Poniżej kosze z darami do poświęcenia.
Dary do poświęcenia. Kosze z kwiatami i ziołami, wino w karafce, na tacach chleb i owoce.
Na blacie kosze z kwiatami i ziołami, szklana karafka z winem, chleb ozdobiony kłosami.
Na sali seniorzy siedzą w rzędach. Terapeutka Magdalena Poraj-Górska i inni pracownicy rozdają im bukieciki z ziół i kwiatów.
Seniorka trzyma w dłoni bukiecik z polnych kwiatów. Uśmiecha się. W tle inni seniorzy, krzesła ustawione w rzędy.
Seniorka trzyma w dłoni bukiecik z polnych kwiatów. Uśmiecha się.
Seniorka trzyma w dłoni bukiecik z polnych kwiatów, w drugiej śpiewnik. Uśmiecha się. Za nią siedzą seniorzy z bukiecikami.
Na krześle siedzi seniorka. Trzyma w dłoni bukiecik z polnych kwiatów. Uśmiecha się.
Senior śpiewa psalm. W tle ołtarz, udekorowana białymi i żółtymi kwiatami pergola z figurką Matki Boskiej.
Kierowniczka Mariola Ludwicka i seniorka niosą chleb do poświęcenia. W rzędach siedzą seniorzy z bukiecikami polnych kwiatów.
Senior i fizjoterapeutka Martyna Józefczyk przynoszą owoce. Ksiądz Krzysztof Rybka błogosławi dary. Obok administrator Łukasz Cielebański.
Kierowniczka Ewa Siłakiewicz-Witt i seniorka podają kosz z ziołami księdzu Rybce. Administrator Łukasz Cielebański robi zdjęcia.
Ksiądz proboszcz przy ołtarzu. Obok stoi seniorka w kolorowym wianku czyta. Pod ścianą siedzą seniorzy i kierownik Arkadiusz Wanat.
Ksiądz proboszcz przy ołtarzu. Obok stoi seniorka, czyta. Dalej siedzą odświętnie ubrani seniorzy.
Ksiądz proboszcz przy ołtarzu. Przy mikrofonie stoi seniorka, czyta. Dalej odświętnie ubrani seniorzy.
Ksiądz proboszcz przy ołtarzu. Przy mikrofonie stoi senior, czyta. Dalej odświętnie ubrani seniorzy i kierownik Arkadiusz Wanat.
Dyrektorka Agnieszka Cysewska i seniorka podają karafkę z winem księdzu Krzysztofowi Rybce. Wolontariusz Andrzej Zięba robi zdjęcia.
Na sali seniorzy ubrani odświętnie. Fizjoterapeutka Paulina Winczura i seniorka podają kosz z ziołami księdzu Krzysztofowi Rybce.
Na sali odświętnie ubrani seniorzy. Terapeutka Magdalena Poraj-Górska i seniorka podają kosz z kwiatami księdzu Krzysztofowi Rybce.
Ksiądz proboszcz Krzysztof Rybka przy ołtarzu. Po lewej stronie pergola z żółtymi, białymi kwiatami, figurką Maryi i darami.
Dwie seniorki przy pergoli ozdobionej białymi i żółtymi kwiatami. Na podwyższeniu figurka Matki Boskiej. Poniżej kosze i tace z darami.
Dwie seniorki. W dłoniach trzymają bukieciki z polnych kwiatów. Za nimi udekorowana kwiatami pergola z figurką Matki Boskiej.
Ksiądz Krzysztof Rybka, dyrektorka Agnieszka Cysewska, seniorzy, pracownicy przy ozdobionej kwiatami pergoli z figurką Maryi.
Ksiądz proboszcz Krzysztof Rybka, dyrektorka Agnieszka Cysewska, seniorzy, pracownicy i wolontariusze pozują do grupowego zdjęcia.