#Przejdź do treści strony Wersja dla niedowidzących
Pomoc w czytaniu:

TRENING UMYSŁU

21 marca 2017

W Domu Pomocy Społecznej w Sopocie w każdy wtorek odbywają się zajęcia prowadzone przez gerantopedagog, Marlenę Meyer. Zajęcia organizowane są dla mieszkańców, którzy chcą uczyć się czegoś nowego, przy okazji trenując swój umysł oraz pamięć.

Zajęcia bazują na metodzie Montessori w pracy z seniorami, w której szczególny nacisk jest stawiany na prawo seniora do wyboru i samodzielność w pracy. Dodatkowym atutem zajęć jest uruchamianie różnych zmysłów. Wiele ćwiczeń wykorzystuje jednocześnie wzrok, słuch i dotyk, dzięki temu odkrywane są rzeczy, które wcześniej nie były zauważane. Nasz mózg to lubi i lepiej zapamiętuje. Seniorzy maja ogromny potencjał niezależnie od ograniczeń zdrowotnych.

Zajęcia nie tylko motywują do działania, ale także aktywizują osoby starsze poprzez różnorodne formy terapii. Każde spotkanie ma zawsze temat przewodni, a seniorzy pracując z konkretnymi materiałami mogą oceniać je pod różnym kątem np. czy czcionka jest odpowiednia, czy łatwo wziąć do rak, czy wygląd jest estetyczny. Dzięki informacjom zwrotnym prowadzący wie na co zwrócić uwagę, a każde ćwiczenie może być odpowiednio dostosowane do danej grupy.