#Przejdź do treści strony
Pomoc w czytaniu:
Dom Pomocy Społecznej
Wolontariat
 
 
 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Wolontariat

Przyjdź, zobacz, zostań z nami!!!

Jeżeli czujesz chęć pomocy osobom starszym, masz trochę wolnego czasu i chcesz go poświęcić dla innych – dołącz do grona wolontariuszy Domu Pomocy Społecznej w Sopocie.

Wolontariusze  odgrywają nieocenioną  i bardzo istotną rolę w codziennym funkcjonowaniu Domu Pomocy Społecznej w Sopocie – zapewniają  mieszkańcom  swoje towarzystwo, ciepło  i dobry nastrój.

Wolontariuszem może zostać każdy –  nie ważny jest wiek, wykształcenie. Ważne jest zaangażowanie oraz chęć spędzania wolnego czasu z drugim człowiekiem. Każdy z nas ma umiejętności, które może wykorzystać, aby komuś pomóc lub sprawić przyjemność- mówi Edyta Życzyńska, koordynator ds. wolontariatu w sopockim DPS.

Wolontariat w DPS polega w głównej mierze na zaspokajaniu bardzo ważnej potrzeby ludzi starszych, a jest nią  potrzeba  obecności drugiego człowieka – kogoś, kto bez pośpiechu posiedzi obok i porozmawia o sprawach ważnych i błahych, z kim można wyjść na spacer, pograć w warcaby czy chińczyka, porozwiązywać krzyżówki, poczytać książkę czy gazetę. Swoje miejsce znajdą również osoby  chcące realizować się w drobnych naprawach, malowaniu, czy porządkowaniu ogrodu. Równie ważni są wolontariusze akcyjni, którzy wspierają podczas organizowanych spotkań integracyjnych lub dzielą się swoimi talentami podczas występów artystycznych.

Zapraszamy do wolontariatu osoby, które chciałyby zaoferować trochę swojego czasu. Nasze drzwi otwarte są zarówno dla ludzi starszych i młodych.

Kontakt:
Koordynator ds. wolontariatu: Edyta Życzyńska
tel. 781 327 111
Dom Pomocy Społecznej w Sopocie, ul. Mickiewicza 49

Przyjdź, zobacz, zostań z nami!!!

Dom Pomocy Społecznej w Sopocie

Zadania:
-spacery z seniorami w naszym ogrodzie,
-wsparcie podczas zajęć i imprez integracyjnych na powietrzu,
– granie z mieszkańcami w chińczyka, warcaby, bingo itp.
-dotrzymywanie towarzystwa,

 

Kliknij aby powiększyć

 

GALERIA Sopocki Wolontariat Roku 2015

GALERIA Spotkanie integracyjne wolontariuszy

GALERIA Trzeci Pomorski Piknik Seniora

KOGO SZUKAMY ?

Dom Pomocy Społecznej w Sopocie otwiera  drzwi dla wolontariuszy. Poszukujemy ludzi, którzy chcieliby poświęcić swój czas  na rzecz sopockich seniorów. Osoby odpowiedzialne, kreatywne, pomysłowe, pełne entuzjazmu to ludzie, z którymi chętnie nawiążemy współpracę. Nie stawiamy ograniczeń wiekowych – ważne jest dla nas zaangażowanie oraz chęć pracy z pensjonariuszami DPS. W zamian oferujemy możliwość urzeczywistniania własnych inicjatyw, poszerzanie  doświadczenia, sprawdzenie się w pracy na rzecz seniorów. Dodatkowo możliwe jest uzyskanie zaświadczenia o odbytym wolontariacie.