#Przejdź do treści strony
Pomoc w czytaniu:
Dom Pomocy Społecznej
Aktualności
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Zajęcia sportowe „Zdrowy kręgosłup”

Zapraszamy Sopocian na bezpłatne zajęcia sportowe „Zdrowy kręgosłup” w każdy poniedziałek o godz. 15:45 – 17:00 przy ulicy Mickiewicza 49 w Sopocie – Dom Pomocy Społecznej.
Proszę o zabranie ze sobą karimaty.

Tel. kontaktowy 694 124 255, Katarzyna Syp

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Występ Tatarskiego Zespołu Dziecięco-Młodzieżowego „Buńczuk”

Kolejny raz mieliśmy przyjemność gościć zespół „Buńczuk” działający przy Muzułmańskiej Gminie Wyznaniowej w Białymstoku. Kolorowe stroje, śpiew oraz taniec przyciągały uwagę zgromadzonej publiczności, wśród której byli również przedstawiciele Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej z Gdańska. Występ okraszony był barwnymi opowieściami na temat ubioru i figur tanecznych w wykonaniu  założycielki zespołu, pani Haliny Szahidewicz.

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Dzień Otwarty Dziennego Domu Pobytu

Zapraszamy na dzień otwarty Dziennego Domu Pobytu w Sopocie 17 października (wtorek) w godzinach 10.00-12.00 przy ulicy Mickiewicza 49.

W programie: kawiarenka, debata międzypokoleniowa, zajęcia pokazowe, punkt informacyjny.

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

3 października 2017r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Uhonorowaliśmy najbardziej aktywnych i kreatywnych seniorów naszego Domu. Odbyło się również  uroczyste otwarcie wystawy marynistycznej pt. „Moje Hobby” przygotowane przez członków Sopockiego Towarzystwa Fotografów oraz mieszkańców DPS. Na zakończenie uroczystości wszyscy zebrani wysłuchali koncertu Zbiegniewa Konwerskiego pt. „A MNIE JEST SZKODA LATA”

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych oraz Dzień Osób z Chorobą Alzheimera

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych oraz Dnia Osób z Chorobą Alzheimera w Sopotece odbyło się spotkanie pod nazwą „Pamiętaj o mnie!”.Gościem specjalnym był Michał Zabłocki, poeta i autor piosenek m.in. w repertuarze Grzegorza Turnaua, autor wierszy o matce, znanej aktorce Alinie Janowskiej, która od kilku lat zmaga się z chorobą Alzheimera. Wiersze z nowego tomiku „Janowska” przeczytał aktor Kuba Kornacki a całość poprowadziła dziennikarka Radia Gdańsk Beata Szewczyk.
Ważnym punktem spotkania była rozmowa z ekspertami, którzy na co dzień zajmują się osobami z demencją i zaburzeniami pamięci na temat sytuacji oraz wsparcia osób chorych oraz ich rodzin i opiekunów, w której wzięła udział m.in. psycholog z Domu Pomocy Społecznej pani Weronika Wańska.

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Budżet Obywatelski Sopot 2018

30 września 2017 roku mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej wraz z mieszkańcami Sopotu głosowali na projekty w tegorocznym Budżecie Obywatelskim.

 
 
 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Szpital dla seniorów – rozpoczęcie budowy i piknik „Zdrowy Pomorzanin, zdrowy Sopocianin”

Starania Sopotu o szpital dla osób starszych zakończyły się sukcesem. Dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej i środkom pochodzącym z budżetu miasta, już w połowie 2019 r. oddane do użytku zostanie centrum, w którym osoby starsze znajdą profesjonalną opiekę. Nowoczesna aparatura medyczna, oddziały dzienne, sieć poradni oraz system szkoleń będą, dzięki szpitalowi, lepiej dostępne dla potrzebujących, starszych osób. Profilaktyka, a gdy trzeba sprawne leczenie, wpłyną na poprawę komfortu życia seniorów i ich rodzin.

Rozpoczęcie budowy Centrum Opieki Geriatrycznej wraz z piknikiem dla mieszkańców „Zdrowy Pomorzanin, zdrowy Sopocianin” nastąpiło w piątek, 22 września 2017r., przy ul. 23 Marca 93 w Sopocie.  Obok  oficjalnego rozpoczęcia prac odbyły się konsultacje i porady medyczne, badania poziomu cukru, cholesterolu i pojemności płuc, zajęcia sportowe i rehabilitacyjne dedykowane seniorom. Na stoisku Domu Pomocy Społecznej i Dziennego Domu Pobytu prowadziliśmy konkursy,  określaliśmy saturację , odbywały się także zabiegi  rehabilitacyjne. Największym powodzeniem cieszyły się zajęcia gimnastyczne prowadzone przez fizjoterapeutów oraz ciasto czekoladowe.

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Urodziny wrześniowych jubilatów i koncert.

Na uroczystości urodzinowej wrześniowych jubilatów gość z Ukrainy Pan Vadim Gavva grał na gitarze znane utwory.

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Szkolenie z pierwszej pomocy dla wolontariuszy Domu Pomocy Społecznej w Sopocie

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

XV Sopocki Festyn Organizacji Pozarządowych

Serdecznie zapraszamy do udziału w jubileuszowym Sopockim Festynie Organizacji Pozarządowych. My tez tam będziemy i zapraszamy na nasze stoisko. Startujemy o godzinie 12.oo- skwer kuracyjny przy molo w Sopocie.

Informacje dotyczące imprezy – kliknij TUTAJ

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Zrób coś dla siebie – zostań wolontariuszem

Dom Pomocy Społecznej w Sopocie od kilku lat współpracuje z wolontariuszami. Są to osoby w różnym wieku, z różnymi doświadczeniami i zainteresowaniami. Łączy je jedno – chęć angażowania się w pracę na rzecz drugiego człowieka. Jeżeli chcesz do nich dołączyć, przyjdź na spotkania organizacyjne 16 lub 18 września…

Cały artykuł do przeczytania na stronie sopot.pl – kliknij TUTAJ

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Narodowe Czytanie

Tradycyjnie przyłączamy się do wspólnego czytania. Tym razem „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Każdy, kto tylko miał ochotę, mógł przedstawić ulubione fragmenty wspomnianego dzieła.

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Festyn „Pożegnanie lata”

Na zaproszenie Domu pomocy Społecznej „Ostoja” z Gdańska braliśmy udział w festynie integracyjnym. Były występy, zabawy oraz nieodłączny element udanego pikniku, czyli kiełbaska z rożna i słodki poczęstunek.

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Sierpniowe urodziny

Kolejne urodziny w naszym domu upłynęły pod znakiem tanecznych rytmów. Przygrywał nam Krzysztof Gadomski. Zabrzmiały melodie w rytmie disco, rock ‚n’ roll’a i walca. Wszyscy bawili się świetnie.

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Występ Galicia Folk Band

Z okazji przypadającego Święta Wniebowzięcia NMP w dniu 14 sierpnia wystąpił w naszym Domu zespół muzyczny z Ukrainy Galicia Folka Band. Zespół wykonał utwory maryjne w języku ukraińskim i polskim.

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Wycieczka do ZOO Dziennego Domu Pobytu

9 sierpnia uczestnicy Dziennego Domu Pobytu wybrali się na wycieczkę do gdańskiego ZOO w Oliwie i przejażdżkę ciuchcią. Pogoda dopisała, dzięki czemu udał się także mały piknik z drożdżówkami.

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Zajęcia gimnastyczne

W Domu Pomocy Społecznej każdego ranka przeprowadzana jest gimnastyka grupowa z wykorzystaniem różnych przyrządów. Na zdjęciu uwiecznione są zajęcia z taśmą, które odbywają się w każdą środę. Gumy wykorzystywane są do wprowadzania oporu w ćwiczeniach. Właściwości rozciągowe taśm sprawiają, że w niezwykle skuteczny sposób uczestnicy są w stanie sami dawkować sobie intensywność ćwiczeń dostosowując do własnych możliwości. Ponad to jest to niezwykle skuteczny sposób na wzmocnienie mięśni oraz poprawę wydolności fizycznej.

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Rywalizujemy w Boule

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej oraz Uczestnicy Dziennego Domu Pobytu od lipca przez cały okres wakacyjny rywalizują w Boule. Podsumowanie turnieju nastąpi we wrześniu, gdzie nagrodzimy zwycięzców nagrodami oraz pucharami Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Sopocie. W sędziowaniu piątego sezonu turnieju wspierają nas wolontariusze.

 

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Dzień sportu

Dnia 03.08.2017 obchodziliśmy dzień sportu, z tej okazji zorganizowaliśmy zawody dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej oraz uczestników Dziennego Domu Pomocy Społecznej. W trakcie imprezy drużyny zmagały się z różnymi zadaniami, każdy uczestnik miał szansę znaleźć coś dla siebie i poczuć ducha sportu. Oczywiście wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni, a ich zmagania zostały uwiecznione na pięknych zdjęciach.