#Przejdź do treści strony Wersja dla niedowidzących
Pomoc w czytaniu:
Dom Pomocy Społecznej
Aktualności
 
 
 
 
 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Zajęcia w podgrupach

Epidemia wymusiła duże zmiany organizacyjne w naszym Domu.  Zajęcia dla mieszkańców odbywają się w małych podgrupach, osobno na każdym piętrze. Pod opieką wyznaczonych terapeutów codziennie można aktywnie spędzić czas, ćwicząc kondycję fizyczną i pamięć. Na pierwszym piętrze z mieszkańcami pracują: terapeutka Ewa Rodziewicz i neurologopeda Anna Szmaja-Wysocka

 
 
 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Projekt: „Antoni Minikowski. Walką i sercem”. Warsztaty plastyczne.

W poniedziałek 19 października 2020 zorganizowaliśmy warsztaty plastyczne. Inspiracją był życiorys polskiego bohatera pochodzącego z Sopotu Antoniego Minikowskiego.

Warsztaty i prezentacja na temat A. Minikowskiego odbyły się w ramach projektu „Antoni Minikowski. Walką i sercem”, realizowanego przez Muzeum Sopotu, w partnerstwie z Domem Pomocy Społecznej w Sopocie oraz I LO z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. M. Skłodowskiej-Curie w Sopocie.

Projekt „Antoni Minikowski. Walką i sercem” dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

42. rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża

16 października obchodziliśmy 42. rocznicę wybory Karola Wojtyły na papieża. Z tej okazji wysłuchaliśmy koncertu na Jasnej Górze „Abba Ojcze”  oraz uczestniczyliśmy on line we Mszy św. z Kościoła św. Jana w Gdańsku.

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Projekt: „Antoni Minikowski. Walką i sercem”

W czwartek 15 października 2020 odbył się w naszym Domu pokaz filmu  „Cud nad Wisłą” w reżyserii Krzysztofa Nowaka-Tyszowieckiego.

Pokaz odbywa się w ramach projektu „Antoni Minikowski. Walką i sercem”, realizowanego przez Muzeum Sopotu, w partnerstwie z Domem Pomocy Społecznej w Sopocie oraz I LO z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. M. Skłodowskiej-Curie w Sopocie.

Projekt „Antoni Minikowski. Walką i sercem” dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Słodki deser do kawy

Na dworze  deszcz i wiatr a u nas ciepło i słodko. Dziś do kawy częstowaliśmy lodami karmelowymi z orzechami.

Serdecznie dziękujemy księdzu Januszowi Steciowi dyrektorowi CARITAS Archidiecezji Gdańskiej za przekazanie lodów mieszkańcom naszego Domu.

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Transmisja z parafii św. Bernarda w Sopocie

W  środę 14 października br. wspólnie odmawialiśmy modlitwę różańcową. Prowadzący ks. proboszcz Krzysztof Rybka połączył się z nami za pośrednictwem internetu z Kościoła św. Bernarda w Sopocie.

Za przygotowanie nabożeństwa i transmisji serdecznie dziękujemy księdzu Grzegorzowi Mnichowi i kościelnemu panu Andrzejowi Ziębie.

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Dom Pomocy Społecznej w Sopocie realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich p.n. „Pomorskie S.O.S”

Dodatkowe środki ochrony indywidualnej i sprzęt medyczny niezbędny do walki z epidemią COVID-19 trafią do pracowników Domu Pomocy Społecznej w Sopocie. Gmina Miasta Sopotu otrzymała blisko 88 tys. zł grantu z funduszy europejskich na ten zakup.

Epidemia zmieniła zasady funkcjonowania DPS-ów w całej Polsce. W sopockiej placówce już na początku marca 2020 r. wprowadzone zostały nowe procedury, zwiększył się reżim sanitarny, m.in: noszenie środków ochrony indywidualnej, dezynfekcja, ozonowanie, odrębne procedury obsługi chorych w izolatkach. Dodatkowo budynek DPS został podzielony na strefy, które wydzielają poszczególne piętra. Sprzęt między piętrami nie jest przenoszony. Do budynku nie są wpuszczane osoby z zewnątrz.

Pracownicy DPS od wielu miesięcy wykonują swoją pracę w warunkach stresowych, obciążeni są ogromnym ryzykiem zachorowania. Dodatkowe środki ochrony indywidualnej i sprzęt medyczny wpłyną na poprawę warunków ich pracy.

W ramach projektu kupiono:

 • maseczki jednorazowe, FFP2 i FFP3,
 • rękawiczki jednorazowe,
 • fartuchy ochronne,
 • płyny dezynfekcyjne do ciała i powierzchni,
 • termometry,
 • sprzęty do wyposażenia izolatek (wózki gastronomiczne do transportu żywności, autoklaw, ssaki medyczne, wózki do sprzątania, pulsoksymetry, ciśnieniomierze, koncentratory tlenu, inhalatory),
 • lampy bakteriobójcze,
 • ozonator.

Dzięki realizacji działań projektowych:

 • poprawiły się  bezpieczeństwo i higiena pracy pracowników Domu Pomocy Społecznej poprzez doposażenie placówki m.in. w środki ochrony indywidualnej, środki dezynfekujące, sprzęt medyczny niezbędny do powstrzymywania rozprzestrzeniania się COVID-19,
 • znacząco ograniczone zostało zagrożenie zakażenia i zachorowania na COVID-19,
 • udało się utrzymać niski poziom absencji wśród pracowników, a także ich psychiczny komfort w pracy.

Łączna kwota wsparcia: 87 980 zł

Grant w wysokości 100 proc. otrzymano w ramach projektu „Pomorskie SOS” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego, Poddziałanie 5.4.2 Zdrowie na rynku pracy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

www.dreamsart.pl
www.dreamsart.pl
 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Kolejne spotkanie w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych

We wtorek 13 października kolejny raz spotkaliśmy się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Tym razem odwiedził nas ( niestety tylko on-line) dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie Andrzej Czekaj z życzeniami i słowami wsparcia w trudach izolacji. Serdecznie dziękujemy! Spotkanie umilił nam koncert Zbigniewa Wodeckiego z Orkiestrą Dętą z Lublińca.

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, październik 2020.

Uroczyście obchodzimy  Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Epidemia bardzo nas ogranicza ale mimo izolacji  spotykamy się w małych grupach, przy dobrej kawie i cieście. Dzisiejszy dzień umiliły nam życzenia przesłane seniorom przez Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego i Wiceprezydent Magdalenę Czarzyńską-Jachim. Serdecznie dziękujemy!

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

SPRAWDZAMY!

W czwartek 8 października 2020r.  Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. przeprowadził w DPS Sopot kolejne testy, sprawdzające obecność  przeciwciał  specyficznych dla koronawirusa SARS-CoV-2.

Wyniki  są bardzo dobre: jesteśmy zdrowi, nie mamy objawów infekcji i nie chorowaliśmy na covid 19 !

 
 
 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

18.09.2020 Seniorzy układają dla medyków

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej układają puzzle w podzięce za ciężką pracę i oddanie medyków. Dziękujemy.

#układamydlawas

 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

27.08.2020 Sierpniowy grill

Nawet zła pogoda nie straszna gdy przyjdzie ochota na pyszną kiełbaskę z grilla. W ogrodzie zimowym, słuchając muzyki dobra zabawa trwała.

 
 
 
 
Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę

21.08.2020 „Warszawskie dzieci” – koncert muzyki patriotycznej

Wykonawcy:

Jacek Szymański – tenor/prowadzenie

Dariusz S. Wójcik – bas/prowadzenie

Paweł Zawada – fortepian