#Przejdź do treści strony Wersja dla niedowidzących
Pomoc w czytaniu:

Przyjdź, zobacz, zostań z nami!

27 listopada 2018

Jeżeli czujesz chęć pomocy osobom starszym, masz trochę wolnego czasu i chcesz go poświęcić dla innych – dołącz do grona wolontariuszy Domu Pomocy Społecznej w Sopocie.

Wolontariusze odgrywają nieocenioną i bardzo istotną rolę w codziennym funkcjonowaniu Domu Pomocy Społecznej w Sopocie – zapewniają mieszkańcom swoje towarzystwo, ciepło i dobry nastrój.
Wolontariuszem może zostać każdy – nie ważny jest wiek, wykształcenie. Ważne jest zaangażowanie oraz chęć spędzania wolnego czasu z drugim człowiekiem. Każdy z nas ma umiejętności, które może wykorzystać, aby komuś pomóc lub sprawić przyjemność- mówi Edyta Życzyńska, koordynator ds. wolontariatu w sopockim DPS.
Wolontariat w DPS polega w głównej mierze na zaspokajaniu bardzo ważnej potrzeby ludzi starszych, a jest nią potrzeba obecności drugiego człowieka – kogoś, kto bez pośpiechu posiedzi obok i porozmawia o sprawach ważnych i błahych, z kim można wyjść na spacer, pograć w warcaby czy chińczyka, porozwiązywać krzyżówki, poczytać książkę czy gazetę. Swoje miejsce znajdą również osoby chcące realizować się w drobnych naprawach, malowaniu, czy porządkowaniu ogrodu. Równie ważni są wolontariusze akcyjni, którzy wspierają podczas organizowanych spotkań integracyjnych lub dzielą się swoimi talentami podczas występów artystycznych.
Zapraszamy do wolontariatu osoby, które chciałyby zaoferować trochę swojego czasu. Nasze drzwi otwarte są zarówno dla ludzi starszych i młodych.

Osoby zainteresowane wolontariatem zapraszamy na spotkania informacyjne, które odbędą się w dniu 3 i 4 grudnia w Domu Pomocy Społecznej w Sopocie przy ul. Mickiewicza 49. W trakcie spotkania pokażemy, jakie formy aktywności można wykorzystywać w trakcie zajęć z osobą starszą.