#Przejdź do treści strony Wersja dla niedowidzących
Pomoc w czytaniu:

100 lat pana Grzesia!

4 listopada 2019

W sopockim DPS mieszka od lipca 2016 roku. Jest tu najstarszym mieszkańcem i właśnie obchodził swoje setne urodziny. Z tej okazji w kawiarni Domu Pomocy Społecznej zebrała się rodzina pana Grzegorza Łosia, przyjaciele i pracownicy Domu. Nie zabrakło też gratulacji od samego Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Należy pan do pokolenia głęboko doświadczonego w dziejach Polski, które stawało przed różnymi wyzwaniami – czytamy w specjalnym liście ministra do pana Łosia. – Był pan świadkiem wielu trudnych, ale i doniosłych wydarzeń, które kształtowały kolejne pokolenia Polaków, ich patriotyzm i miłość do ojczyzny. W tym szczególnym dniu proszę mi pozwolić złożyć na pana ręce serdeczne podziękowania za wszelkie trudy i owoce minionych lat, za tę swoistą lekcję życiowej wytrwałości.

Obchodów stu lat urodzin pogratulował też sopocki MOPS oraz Wicewojewoda Pomorski Mariusz Łuczyk.

Nie zabrakło przedstawiciela Miasta Sopotu Wojciecha Zemły.

Życzę panu przede wszystkim zdrowia, ponieważ wszelkie przyjemności zapewnia panu DPS – powiedział sekretarz miasta.

Cieszymy się, że jest pan naszym mieszkańcem – dodała Agnieszka Cysewska, dyrektor sopockiego DPS. – Dziękujemy za dobrą współpracę, bo jest dla nas wielką radością, że tak pozytywnie podchodzi pan do życia w Domu Pomocy Społecznej.

Siedząc przy wspólnym stole wspominano, jak przez lata zmieniał się Sopot, miasto rodzinne jubilata. Goście mówili o tym, jak wypiękniała ulica Mickiewicza oraz Haffnera, przy której kiedyś mieszkali; wspominali korty tenisowe na których grali jako młodzi ludzie oraz teren zwany kiedyś przez dzieci „patelnią”, gdzie obecnie znajduje się muzeum archeologiczne „Grodzisko”.

wrzesień 2019r.