#Przejdź do treści strony Wersja dla niedowidzących
Pomoc w czytaniu:
Dom Pomocy Społecznej
Aktualności
 

Letnie spotkania ze sztuką: „John Faltin – fotograf Sopotu”

22 czerwca 2021

Dzisiaj odwiedziła nas Pani Iwona Zając edukatorka z Muzeum Sopotu. Dzięki niej mogliśmy poznać ciekawe faty z życia fotografa Johna Faltina i obejrzeć multimedialną wystawę jego zdjęć Sopotu. Zdjęcia robione przez okres 20 lat pokazują w jaki sposób zmieniało się nasze miasto na przełomie XIX i XX wieku. Mogliśmy je porównać ze współczesnymi plakatami przedstawiającymi Sopot. Ale o plakatach będziemy mówić na następnym spotkaniu.
Plakat zapraszający na wystawę multimedialną zdjęć Johna Faltina.
Ekran. Na białym tle logo Muzeum Sopotu i napis 2001-2021, 20 lat Muzeum, obok napis Sopot, 1901-2021, 120 lat praw miejskich.
Korytarz. Edukatorka Iwona Zając prowadzi spotkanie. Za nią na stelażach zdjęcia Sopotu, ekran projektora.
Korytarz. Seniorzy uczestniczą w spotkaniu. Siedzą przy stolikach i na kanapach.
Ciemny korytarz. Ekran projektora, na nim czarno-biały budynek, napis: Architektura Sopotu. Przy ścianach czarno-białe plakaty.
Jasny korytarz. Dwie seniorki. Za nimi na ścianie czarno-białe zdjęcia z napisem Sopot. Dekoracja z sieci rybackiej i muszli.
Ciemny korytarz. Ekran projektora, na nim morze, plaża i budynek, napis: Panoramy Sopotu. Przy ścianach czarno-białe plakaty.
Jasny korytarz. Seniorzy w trakcie spotkania. Siedzą przy stolikach i na kanapach. Na blatach wazony z kolorowymi kwiatami.
Stara fotografia w kolorze sepii. Drewniany budynek, wóz ciągnięty przez konie. W prawym, górnym rogu napis 120 lat, Sopot.
Korytarz. Seniorzy w trakcie wystawy. Siedzą przy stolikach i na kanapach. Na blatach wazony z kolorowymi kwiatami.
Przy ścianie trzy stelaże. Na każdym czarno-białe zdjęcie z napisem Sopot.
Przy ścianie trzy stelaże. Na każdym czarno-białe zdjęcie z napisem Sopot.