#Przejdź do treści strony Wersja dla niedowidzących
Pomoc w czytaniu:

Dodatkowe zajęcia

Gimnastyka. Gimnastyka dla osób z otępieniem to cykl ćwiczeń dostosowany do sprawności fizycznej i psychicznej uczestników. Ma na celu utrzymanie mobilności i umiejętności motorycznych, poprawę sprawności układu oddechowego, krążenia i układu trawiennego, a także ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej. Gimnastyka przebiega z wykorzystaniem piłek, lasek gimnastycznych, chust animacyjnych, woreczków, dysków sensomotorycznych, koła hula-hop oraz tablicy manualnej. Ponadto organizowane są ćwiczenia rozluźniające (relaksacja oddechowa), a także gry i zabawy z piłką przy muzyce. W miarę możliwości ćwiczenia są prowadzone na świeżym powietrzu.

Silwoterapia, czyli terapia polegająca na przebywaniu na świeżym powietrzu. Terapia ta jest realizowana poprzez regularne organizowanie indywidualnych spacerów z opiekunem oraz spędzanie wolnego czasu w ogrodzie. Dzięki tej formie terapii podopieczni są bardziej rozluźnieni, zrelaksowani i wyciszeni. Silwoterapia zapobiega także negatywnym skutkom ograniczenia aktywności, które towarzyszą chorobie.

Ponadto uczestnicy grupy biorą udział w wydarzeniach i wyjściach kulturalnych, nabożeństwach, imprezach okolicznościowych oraz festynach realizowanych na terenie Domu Pomocy Społecznej.